Finansowanie nowych biznesów

Każdy pomysł na biznes spotyka na samym początku poważna barierę w drodze do realizacji, jest nią finansowanie. Brak wystarczającego kapitału finansowego jest niezwykle częstym problemem zwłaszcza początkujących przedsiębiorców, tych którzy zaczynają swoją przygodę z biznesem.

Źródła pozyskiwania kapitału

Okazuje się, że nawet na genialne pomysły biznesowe jest  czasami trudno znaleźć odpowiednie finansowanie. Źródeł pozyskania pieniędzy na nowy biznes jest wiele. Najłatwiejszym jest mimo wszystko wykorzystanie własnych pieniędzy albo pieniędzy pożyczonych od rodziny i znajomych.

Drugim atrakcyjnym rozwiązaniem jest znalezienie odpowiedniego inwestora, który dam nam swoje pieniądze w zamian za udziały w zyskach. W takich sytuacjach pozyskanie finansowania może być stosunkowo trudne bo wiąże się z przekonaniem kogoś posiadającego odpowiednie środki finansowe aby podjął ryzyko i pozwolił nam nimi gospodarować.

Aniołowie biznesu

Najczęściej osobami, które umożliwiają dysponowania nam swoimi pieniędzmi są tzw. „Aniołowie biznesu”, ale i często mogą to być zorganizowane fundusze inwestycyjne o wysokim ryzyku. Inne źródło finansowania to banki, które mogą udzielić nad odpowiedniego kredytu. Niestety w tym wypadku musimy mieć coś pod zastawa być wiarygodni co do spłaty zaciąganego zobowiązania.

Przeczytaj również:


Leave a Reply